Pipirai

Augindami saugius ir laimingus vaikus, mokome juos pasitikėti pasauliu, kitais žmonėmis, o taip pat ir savimi. Dešimtis kartų per dieną pasakome jiems, kad mylime, o jie meilę grąžina su kaupu. Ar skatindami kurti santykius, socializuotis, būti bendruomeniškais, nepamirštame parodyti mažiesiems, kaip svarbu mylėti save?

Amžinoji tiesa – vaikai mokosi stebėdami mus, tėvus. Mūsų elgesį namuose, santykius su aplinkiniais ir žinoma, mamos ir tėčio santykį su savimi. Kiekvienas monologas, kurį manote, kad girdėjote tik jūs, asmeninė kritika, netolerancija jūsų savybėms ir išvaizdai, .. bausmės sau” ( .. Nenusipelniau niekur išeiti, kai taip apsižioplinau”) gali būti ne tik išgirsti, bet ir užfiksuoti mažų galvelių. Vaikams girdint ypač pabrėžkime dėmesingumą ir toleranciją sau: pagirkime save ir pasidžiaukime dėl sėkmingai atliktų projektų, pabrėžkime ir normalizuokime mažas buitines nesėkmes: .. štai, išliejau stiklinę su vandeniu, nieko tokio. Visiems kartais nepasiseka”. Pasidalinkite su vaiku, kuriose srityse jums nekaip sekasi, akcentuodami, kad nenustojate bandyti ir dėl to labai neišgyvenate. Tokiu būdu mažieji augs taip tarsi maži nesklandumai būtų natūrali ir įprasta gyvenimo dalis, tačiau tai nekeičia fakto, kad esame unikalūs, ypatingi ir mylimi.
Besąlyginė meilė nepaisant nesėkmių, nederamo elgesio, pykčio priepuolių ar kt. leidžia vaikui jaustis saugiam ir mylimam, brandinti savo „vidinį stuburą”. Tokią meilę iš artimiausių nuolat jaučiantis vaikas ateityje kažkam nepavykus nepuls į nusivylimą savimi ir juodą neišbrendamą liūdesio pusnį, tačiau supras, kad šikart nepasisekus verta atsitiesti ir bandyti toliau. Besąlyginė meilė augančiam žmogui perduoda pačia svarbiausią žinutę: tau nereikia nusipelnyti meilės, ji nekintama ir pastovi, o tu esi pakankamas.
Išsiugdyti meilę sau tarsi kasdienį įprotį labai padeda ir afirmacijos. Siūlykite vaikui dienos eigoje ar prieš miegą sau pasakyti tokias frazes kaip: .. Aš esu pakankamas”, .. Myliu save ir tuomet, kai padarau klaidų”. .. Elgiuosi su kitaip taip, kaip noriu, kad jie su manimi elgtųsi”. .. Pasaulis yra saugi vieta gyventi” ir t.t. iš pradžių tokia praktika kels šypseną, bet jei šiuos ritualus taikysite kartu su visa šeima, tai taps jaukiomis, vertę kuriančiomis akimirkomis.
Mylėkite ir save, ir pasaulį!

Pasidalinti

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukai pažymėti *